13 Krāsošanas noslēpumi, kurus profesionāļi atklāj nelabprāt

LIETOJIET SMILŠPAPĪRU

Krāsošana būtu jāsāk ar virsmas noslīpēšanu. Tas ļaus iegūt perfekti nokrāsotu sienu vai koka detaļas. Kāds profesionāls krāsotājs ir atzinis vietnei Popular Mechanics, ka precīzāks viņa amata nosaukums būtu slīpētājs, jo ar smilšapapīru rokā viņš pavada ļoti daudz laika. Ar slīpēšanu var noņemt nelīdzenumus uz virsmas vai ap šuvēm, kā arī nolīdzināt vietas ap naglām vai skrūvēm. Ar slīpēšanu var noņemt arī nelīdzenumus un raupjas vietas dekorējumos.

Sienas slīpējiet virzienā no grīdas uz griestiem, izmantojot smalku smilšpapīru uz slīpēšanas kāta. Pēc tam slīpējiet horizontāli gar grīdu un gar griestiem. Nespiediet slīpēšanas kātu stipri, citādi tā galviņa var apgriezties otrādi, un tā tiks sabojāta siena. Koka virsmas slīpējiet ar smilšpapīra “sūklīti”, lai varētu piekļūt visām plaisām.

IZMANTOJIET TONĒTU GRUNTI

Pirms krāsot sienu, profesionāļi ar špakteli aizpilda caurumus un plaisas. Bet, ja tām vietām uzklāj krāsu tiešā veidā, špaklete “izsūks” mitrumu no krāsas, un tajā vietā izveidosies pleķis. Špaktelētās vietas ļoti labi izcelsies. Lai no tā izvairītos, profesionāļi lieto grunti.

PIESPIEDIET LĪMLENTI AR ŠPAKTEĻLĀPSTIŅU

Nekas neliek tā vilties pēc krāsošanas kā tas, ka pēc līmlentes noplēšanas atklājas, ka krāsa ir nokļuvusi zem tās. Lai izvairīties no visnotaļ nepatīkamās krāsas kasīšanas nodarbes, pirms sākat krāsot, ir ļoti uzmanīgi jāpielīmē līmlente. Krāsotājs ar vairāk nekā 16 gadu pieredzi iesaka: “Uzlīmējiet līmlenti uz koka, tad piespiediet to ar špakteļlāpstiņu, lai tā labi piegultu.” “Tā krāsa nevarēs pakļūt zem tās.”

Labāk izmantot zilas krāsas krāsotāju lentu nevis maskēšanas lentu. Maskēšanas lenta var atstāt uz virsmas līmes paliekas, kuras ir grūti notīrīt. Turklāt saskarē ar krāsu šāda lenta var sākt liekties vai kļūt viļņota, un tas ļaus krāsai pakļūt zem tās. Krāsotāja lentu var turēt pielīmētu dienām ilgi (atsevišķas markas pat divas nedēļas), un tad noplēst bez problēmām. Un tā labi pasargā no krāsas notecēšanas.

APKLĀJIET GRĪDU AR BREZENTU

Profesionāļi neizmanto palagus kā grīdas pārklājus un neiesaka to arī jums. Plāni palagi nespēs pasargāt grīdu no krāsas pilieniem. Savukārt sintētiskie materiāli grīdu aizsargās no krāsas pilieniem, bet uz tiem krāsa ilgi nežūs. Mitrā krāsa var nokļūt uz apavu zolēm (kā parasti arī notiek), un tādā veidā tiks sasmērētas citas vietas jūsu mājā.

Izmantojiet profesionāļu ieteikto brezenta audumu. Tas neslīd un uzsūc krāsas piles (tomēr lielas piles vajadzētu noslaucīt, jo tās var izsūkties cauri). Milzīgu pārklāju, kas nosedz visu grīdu, nemaz nevajag, izņemot, ja krāsojat griestus”: iesaka kāds cits profesionālis. “Brezenta gabals metra platumā un visas sienas garumā ideāli aizsargās grīdu, un to būs viegli pārvietot.”

PABEIDZIET VIENU SIENU, PIRMS SĀKAT NĀKAMO

Šķiet, ka būtu ērti no sākuma nokrāsot visus stūrus un dekorējumus istabā, un pēc tam ar rullīti krāsot pašas sienas, bet nedariet tā! Profesionāļi iegūst perfektu krāsojumu, no sākuma nokrāsojot vienas sienas stūrus, tad tūlīt ar rullīti nokrāsojot pašu sienu. Tādējādi ar otu un rullīti krāsotās virsmas labāk “saplūst”.

SAJAUCIET KRĀSU LIELĀ SPAINĪ

Viena un tā pati krāsa katrā nākamajā bundžā var būt nedaudz citādāka. Pensionēts krāsotājs atzīst: “Starpība ir acīmredzama, ja atver jaunu krāsas bundžu, kad iepriekšējā vēl ir pusē.” Lai iegūtu vienādu krāsu no sākuma līdz beigām, profesionāļi salej krāsu no vairākām bundžām vienā 20 litru spainī un kārtīgi samaisa to. Daži pēc tam arī krāso tieši no šī spaiņa. Tādējādi nav vajadzīgs liet krāsu atsevišķā traukā, bet trūkums ir tāds, ka smago spaini ir grūtāk pārvietot.

Izvēlies meistarus no mūsu pakalpojumu kataloga, lai izkrāsotu savu mājokli perfektu un bez lieka stresa!

Avots: Elle Decor