IKEA virtuves skapīši no atkārtoti pārstrādātiem materiāliem

Skandināvu dizainam raksturīgs pamatelements ir matēta melnā krāsa, tāpēc jo īpaši izceļas jaunā “zaļā” IKEA skapīšu kolekcija (kas, protams, joprojām ir matētā melnā krāsā).

Šis zviedru veikalu tīkls nesen ir izveidojis virtuves skapīšus, kas izgatavoti no atkārtoti pārstrādātiem rūpnieciskiem kokmateriāliem un atkārtoti pārstrādātām plastmasas pudelēm. Skapīšu dizainu ir veidojusi zviedru dizaina studija  Form Us With Love, un tie ir nosaukti grūti izrunājamā vārdā  Kungsbacka. Dezeen apgalvo, ka tie ir pirmie šīs dizaina studijas virtuves skapīši, kas ir izgatavoti pilnībā no šiem diviem materiāliem.

Bet vai to var pateikt? Nemaz nē.

Lai radītu priekšstatu, šādi izejvielas izskatījās pirms apstrādes:

Un šādā skaistā materiālā tās pārtop:

Variet droši sajūsmināties!

Paši skapīši ir izgatavoti no atkārtoti pārstrādāta rūpnieciskā koka. Pēc tam aptuveni 25 plastmasas pudeles ir izmantotas katra 40 x 80 cm lielā skapīša pārklājumam, kas vēlāk tiek pārklāts ir tumšu matētu krāsu, kas viss kopā atgādina labi pieguļošu melnu T krekliņu. Tā to ir nosaucis Curbed.

Viens gan ir skaidrs – šie skapīši priecēs jūs daudz ilgāk nekā melns T krekliņš: Dizaina studija Form Us With Love apgalvo, ka šie skapīši kalpos 25 gadus.

“Plastmasas pudeles nav atkritumi – tās ir resursi,” Form Us With Love uzņēmuma mājaslapā apgalvo tā vadītājs Jonass Petersons.“Un kas ir vēl svarīgāk – šie virtuves skapīši ir pierādījums tam, ka šos materiālus var izmantot liela apjoma mājsaimniecības preču ražošanā.”

Pagājušogad IKEA nāca klajā ar PS 2017 kolekciju, kurā tiek piedāvāti “bezatkritumu” izstrādājumi, un tas nozīmē, ka virtuves skapīši ir tikai viens no izstrādājumiem, kurus mēs varam sagaidīt no IKEA šogad. Citi ekoloģiskie piedāvājumi būs vāzes, krēsli, kā arī citas mēbeles un dekoratīvi priekšmeti.

Avots: Elle Decor